Złoto Kamili Lutowskiej podczas LAPUA IWK BERLIN

Od środy Reprezentacja Polski Juniorów bierze udział w zawodach w Berlinie. Do siedmioosobowego składu karabiniarek powołane zostały aż cztery uczennice naszego liceum, które na co dzień reprezentują Zawiszę Bydgoszcz.

Już pierwsze dnia podopieczne trenera Graduszewskiego pokazały się z bardzo dobrej strony w konkurencji karabinu pneumatycznego (Kpn 60). Aż trzy z nich wystrzelały rekordy życiowe.

Najwyższy wynik uzyskała Kamila LUTOWSKA 628,1 (PB) dało to 6. miejsce w kwalifikacjach.

19 miejsce Wiktoria Bujna - 620,6 (PB)

20 miejsce Martyna Przybyłowska 618,9

23 miejsce Julia Rochowska – 618,2 (PB)

Kamila, Wiktoria i Julia to dopiero juniorki młodsze, a już rewelacyjnie startują wśród juniorek.

Do finału oprócz Kamili z polskiej reprezentacji awansował Maja Gawęda (Piast Bieruń) 627,3.

Pozostałe reprezentantki naszego kraju zajmowały następujące lokaty:

35 – Martyna Krzesaj

39 – Nadia Myśliwiec

W finale, który stał na bardzo wysokim poziomie, dominowało doświadczenie. Maja Gawęda wywalczyła srebrny medal, a Kamila Lutowska zajęła 8. lokatę.

W kolejnym dniu ponownie nasze dziewczyny pokazały wspaniała formę, tym razem w konkurencji karabin 3 postawy. W tej rywalizacji również trzy z nich zanotowały rekordy życiowe.

Rewelacyjnie dwie pierwsze postawy strzelała Wiktoria Bujna (klęcząca 98 i 96 – 194; leżąca 99 i 98 – 197)

Dawało jej to wówczas 4. miejsce. W pierwsze serii stojącej 95. i niestety nieco słabsza, ostatnia seria 91 dało wynik 577 i 23. miejsce.

4. miejsce Maja Gawęda - 589

19. miejsce Martyna Przybyłowska 577 [PB]

23. miejsce Wiktoria Bujna 577 [PB]

30. miejsce Kamila Lutowska 572

31. miejsce Julia Rochowska 571 [PB[

W niedzielę ostatniego dnia zawodów formą ponownie błysnęła Kamila Lutowska wygrywając konkurencję karabin 60 leżąc z nowym rekordem życiowym 621,2 pkt. Wcześniej życiówkę wystrzelała Wiktoria Bujna - 616,7 zajmując 5. miejsce.